AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


Ministerstwo Obrony Narodowej dołączy do ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”, która rozpocznie się 1 marca br. pod honorowym patronatem ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego oraz ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Akcja zostanie zainaugurowana w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Zbiórka krwi odbywać się będzie na terenie całej Polski. W marcu, w każdym województwie zostaną zorganizowane punkty, w których będzie można oddać krew. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty i każdy będzie mógł wziąć udział w akcji.

W 2018 r. do akcji dołącza Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Siły Zbrojne RP. Żołnierze, urzędnicy resortu i pracownicy cywili wojska, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, będą oddawali krew chorym i ofiarom wypadków.

Zbiórki będą się odbywały m.in. na terenie jednostek wojskowych i instytucji resortu obrony narodowej za pośrednictwem m.in. mobilnych punktów poboru krwi czy przy wykorzystaniu Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Oddaj krew i dołącz do „SpoKREWnionych służbą”!

Pobory krwi w Akademii odbędą się w dniach: 28 lutego, 1 marca, 28-29 marca, w holu bloku dydaktycznego.

Bliższych informacji udziela:

p. Ewa Swancar

Tel.: 261 658 227, kom. +48 605668815

SpoKREWnieni Sluzba plakat

 

Back to top