BIBLIOTEKA AWL  


Informujemy, że  w dniach 13.07-18.09.2020 r. Biblioteka AWL będzie czynna w godzinach 8.00-15.30

 

Na mocy Rozkazu nr 97/2020 Rektora – Komendanta z dnia 10.06.2020 r. w sprawie wdrożenia w AKADEMII WOJSK LĄDOWYCH imienia generała Tadeusza Kościuszki „Procedur postępowania dotyczących profilaktyki w związku z COVID-19 w zakresie działalności dydaktycznej Uczelni”, od 15 czerwca 2020 r. wznowiona zostanie możliwość wypożyczenia książek z Biblioteki AWL.

Uprzejmie prosimy o dokładne zapoznanie się z nowymi zasadami funkcjonowania Biblioteki i zapraszamy do składania zamówień.

 

Nowe zasady funkcjonowania Biblioteki

PWN Nauka – pierwsze wydanie e-czasopisma

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do bazy “Historical Abstracts with Full Text” na platformie EBSCO

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do rozszerzonych zasobów bazy naukowej JSTOR

Drodzy Czytelnicy,

W związku z faktem, że Biblioteka od 13.03.2020 pozostaje nieczynna podajemy propozycje źródeł elektronicznych, które mogą okazać się pomocne podczas wyszukiwania literatury naukowej:

 • Baza EBSCO -  interdyscyplinarna baza umożliwia dostęp do pełnych tekstów artykułów z tysięcy czasopism oraz książek w większości w języku angielskim, a także innego typu publikacji jak raporty, rozprawy doktorskie i materiały edukacyjne. Zachęcamy szczególnie do zapoznania się z nowymi w ofercie bazami: Academic Research Source eJournalsoraz Academic Research Source eBooks
  Istnieje możliwość dostępu do bazy poza terenem AWL poprzez hasło. Prośby o podanie hasła można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Baza EMERALD INSIGHT - baza udostępnia pełne teksty artykułów z czasopism oraz książek w większości w języku angielskim. Czasopisma ujęte są w kolekcji Emerald eJournals Premier, która jest multidyscyplinarną bazą umożliwiającą dostęp do 310 czasopism i stanowi źródło najnowszych publikacji m.in. z zakresu zarządzania i marketingu, finansów, ekonomii, biznesu, zarządzania zasobami ludzkimi i logistyki.
 • Baza JSTOR - umożliwia dostęp do ponad 10 milionów artykułów z około 2,600 czasopism naukowych, 50,000 książek oraz 2 milionów materiałów źródłowych z 75 dyscyplin, takich jak: biznes i ekonomia, historia, historia sztuki, etnologia i folklor, politologia, socjologia, prawo, medycyna, matematyka i filologia.
 • IBUK Libra – platforma udostępniająca tysiące tytułów publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych, umożliwiająca pracę z tekstem poprzez tworzenie notatek, zaznaczanie fragmentów i tagowanie oraz czytanie na urządzeniach mobilnych. Prośby o podanie kodu dostępu do platformy można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czasopisma naukowe i fachowe w otwartym dostępnie – zbiór tytułów czasopism pogrupowanych dziedzinowo, zawierających odnośniki do elektronicznych wersji https://awl.edu.pl/otwarta-nauka/czasopisma

Więcej źródeł elektronicznych dostępnych na stronie Biblioteki w zakładce Bazy danych oraz Otwarta Nauka

‼‼UWAGA ‼‼

Dodatkowo do Waszej dyspozycji pozostają POKOJE PRACY WŁASNEJ:

klucze do pokoi pracy (sala 1.063A i 1.063C) do pobrania i zwrotu u pracowników SUFO w budynku 113.

Osoby rozliczające się z Biblioteką AWL prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

Szanowni Państwo,

od 13 marca 2020 r. Biblioteka jest NIECZYNNA.

W przypadku konieczności dokonania prolongaty wypożyczonych wydawnictw przypominamy o możliwości przedłużenia samodzielnego:

 • za pośrednictwem Katalogu online – księgozbioru Systemu Komputerowego Sowa, lub
 • telefonicznie kontaktując się z Wypożyczalnią Akademicką  (tel. 261 658 195), lub
 • e-mailowo wysyłając na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. stosowną informację.

Prosimy o monitorowanie informacji na stronie Biblioteki.

 


W związku z realnym zagrożeniem wystąpienia zakażenia koronawirusem COVID-19 (SARS CoV-2), od dnia 11.03.2020 r. aż do odwołania, wstrzymuje się możliwość korzystania z zasobów Biblioteki (również Czytelni, Ośrodka Informacji Naukowej Bibliograficznej i Patentowej) dla osób spoza AWL, w tym dla:

 • emerytowanych pracowników AWL,
 • studentów, pracowników akademickich, doktorantów publicznych uczelni Wrocławia,
 • pracowników Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.

W przypadku konieczności dokonania prolongaty wypożyczonych wydawnictw przypominamy o możliwości przedłużenia samodzielnego:

 • za pośrednictwem Katalogu online – księgozbioru Systemu Komputerowego Sowa, lub
 • telefonicznie kontraktując się z Wypożyczalnią Akademicką  (tel. 261 658 195), lub
 • e-mailowo wysyłając na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. stosowną informację.

 

Tydzień z EMERALD INSIGHT w Ośrodku Informacji Naukowej, Bibliograficznej i Patentowej Biblioteki AWL

Tydzień z EBSCO w Ośrodku Informacji Naukowej, Bibliograficznej i Patentowej Biblioteki AWL

Uwaga!

Przypominamy studentom I roku studiów licencjackich i magisterskich o obowiązku odbycia SZKOLENIA BIBLIOTECZNEGO w formie kursu e-learningowego do końca pierwszego semestru.

Więcej informacji w zakładce Szkolenie biblioteczne

 

Czytelnicy!

Od 16 grudnia zostaje wydłużony czas pracy pokoi do nauki własnej z godziny 22:00 do godziny 24:00.

Zasady korzystania pokoi pozostają bez zmian. Odbiór kluczy możliwy jest wyłącznie w godzinach otwarcia Czytelni AWL.

Studenci! Zapraszamy do korzystania z serwisu internetowego książek elektronicznych IBUK Libra.

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do baz naukowych Taylor & Francis

Zapraszamy do korzystania z dostępu do nowych baz naukowych EBSCO

Zmiana godzin pracy OŚRODKA INFORMACJI NAUKOWEJ, BIBLIOGRAFICZNEJ I PATENTOWEJ

Od 1 października 2019 roku OINBiP będzie czynny w godzinach:

poniedziałek: 8.00-18.00

wtorek-piątek: 8.00-15.00 

 Biblioteka AWL zaprasza swoich czytelników (studentów i doktorantów, uczestników kursów i szkoleń, nauczycieli akademickich) do korzystanie z pokoi do pracy zespołowej (sala 1.063A) i indywidualnej (sala 1.063C). Pomieszczenia są wyposażone w biurka wraz z ergonomicznymi fotelami, dostęp do zasilania oraz Internetu. Z pokoi nauki własnej można korzystać w godzinach pracy Biblioteki. Obsługę prowadzi Czytelnia.

Pokoje nauki własnej będą do Państwa dyspozycji od 6.05.2019 r.

 


 Informujemy, że od tego roku wypożyczalnia Biblioteki AWL posiada nowy adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na adres można pisać w sprawie przedłużania książek, informacji o koncie bibliotecznym, informacji o księgozbiorze Biblioteki oraz ze wszystkimi pytaniami związanymi z działalnością wypożyczalni Biblioteki AWL.

Zapraszamy do kontaktu

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI od 15.06.2020 r.

 

Back to top