AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


Reprezentanci Sekcji Strzelań Długodystansowych i Taktycznych Akademii Wojsk Lądowych uczestniczyli w 47. edycji zawodów Winston P. Wilson oraz 27. edycji zawodów Armed Forces Skill at Arms Meet Sniper Championships, rozgrywanych w amerykańskiej bazie wojskowej Fort Chaffee, w stanie Arkansas.

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki prężnie rozwija współpracę międzynarodową realizowaną głównie z wojskowymi i cywilnymi uczelniami zagranicznymi, na różnych płaszczyznach.

Reprezentacja Akademii Wojsk Lądowych wzięła udział w 50. edycji prestiżowych zawodów użyteczno-bojowych SANDHURST, organizowanych przez Akademię Wojskową West Point w USA, zajmując w nich wysokie 18 miejsce na 64 zespoły z całego świata oraz zdobywając brązową odznakę SANDHURST.

Delegacja AWL pod przewodnictwem Rektora-Komendanta gen. bryg. dr. hab. inż. Dariusza Skorupki uczestniczyła w IV Sympozjum Uczelni Wojskowych w Doha w Katarze, zorganizowanym przez Ahmed Bin Mohammed Military College.

Przez ostatni miesiąc Zakład Przywództwa i Zarządzani Kadrami Wydziału Zarządzania Akademii Wojsk Lądowych gościł na stażu naukowym wykładowcę z Uniwersytetu North Georgia, mjr. Williama B. O’Neal.

Ppłk dr Marcin Bielewicz oraz mjr dr Piotr Pietrakowski z Wydziału Zarządzania Akademii Wojsk Lądowych, uczestniczyli w międzynarodowym module akademickim dotyczącym Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony Unii Europejskiej (WPBiO UE), organizowanym przez Uniwersytet Turyński w ramach programu EMILYO (Europejskiej Inicjatywy Wymiany Podchorążych i Oficerów Inspirowanej Programem Erasmus+).

W dniu 21 marca br. Akademię Wojsk Lądowych odwiedził płk prof. Liam Collins - Dyrektor Instytutu Nowoczesnej Wojny, Akademii Wojskowej w West Point (USMA).

W dniach 4-7 marca br. delegacja Akademii Wojsk Lądowych pod przewodnictwem ppłk. dr. Rafała Niedzieli przebywała z wizytą w Akademii Wojskowej Króla Abdulaziza w Rijadzie (King Abdulaziz Military Academy - KAMA).

W poniedziałek, 5 marca, Akademia Wojsk Lądowych zainaugurowała kolejny już semestr międzynarodowy. W tym roku gościmy w naszej Akademii 40 kadetów i 7 studentów cywilnych z aż 13 państw.

W dniach 20-21 lutego br., Akademia Wojsk Lądowych już po raz drugi gościła uczestników warsztatów roboczych Polsko-Niemieckiej Grupy Współpracy Wojsk Lądowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele dowództw, instytucji i jednostek wojsk lądowych Bundeswehry i Wojska Polskiego, w tym również AWL.

W ramach projektu Partnerstwa Strategicznego „International Military Leadership Academy” przedstawiciele Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki pod przewodnictwem ppłk dr Marcina Bielewicza w dniach 15-17 lutego br. uczestniczyli w spotkaniu w Akademii Wojskowej w Lizbonie.

Back to top