AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


Nowy wymiar współpracy AWL i NDA

Stan relacji dwustronnych pomiędzy Polską, a Japonią oraz perspektywa ich rozwoju były głównym tematem spotkania ambasadora RP w Japonii Pawła Milewskiego z Ministrem Obrony Japonii Taro Kono, do którego doszło 9 stycznia br.

American Day 2019

Fallugia - miasto w środkowym Iraku, jeden z bastionów sunnickich terrorystów walczących przeciwko międzynarodowym siłom stabilizacyjnym, o których podchorążowie studiujący w Akademii Wojsk Lądowych mogli dotychczas  dowiedzieć się jedynie z podręczników. Podczas sesji American Day 2019 stała się ona jednym z filarów opowieści amerykańskiego weterana wojennego Korpusu Piechoty Morskiej sgt. Dominica Esquibela.

Międzynarodowy Tydzień Podchorążych w Stanach Zjednoczonych

W dniach 9-17 listopada br. w Dahlonega w stanie Georgia (USA) odbył się International Cadet Week. Organizatorem był University of North Georgia Senior Military College. Akademię Wojsk Lądowych reprezentował sierż. pchor. Bartosz Kempski. Wraz z nim zaproszeni zostali studenci z: RPA, Gruzji, Łotwy, Estonii, Czech, Rumunii, Włoch, Japonii, Argentyny, Korei Południowej, Taiwanu oraz Węgier.

Most pomiędzy AWL a Kanadą

7 listopada 2019 roku w Akademii Wojsk Lądowych odbyła się telekonferencja "Peace-building - learnings for Poland from the Northern Ireland peace process".

Inauguracja roku akademickiego w Akademii Wojskowej w Lizbonie

Na zaproszenie Komendanta portugalskiej Akademii Wojskowej, w dniach 5-7 listopada br. z wizytą w Lizbonie przebywała delegacja Akademii Wojsk Lądowych pod przewodnictwem Rektora-Komendanta gen. bryg. dr. hab. inż. Dariusza Skorupki. Celem wizyty był udział w inauguracji roku akademickiego w Akademia Militar (AM). Na uroczystość przybyła również delegacja hiszpańskiej Akademii Wojskowej z Saragossy, z jej Komendantem na czele.

Z wizytą w Japonii

W dniach 23-26 października br. z wizytą w Japonii przebywała delegacja Akademii Wojsk Lądowych pod przewodnictwem Rektora-Komendanta gen. bryg. dr. hab. inż. Dariusza Skorupki.

Medaliści z AWL

Ćwiczenie patrolowe „Cambrian Patrol” to okazja do sprawdzenia umiejętności w warunkach bojowej rywalizacji. Tegoroczna edycja organizowana już po raz sześćdziesiąty przez The 160th Welsh Brigade w Brecon zgromadziła ponad 130 zespołów z 34 krajów.

Spotkanie Rektora-Komendanta z Ambasadorem Japonii a Polsce

Rektor-Komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka w dniu 09.10.2019 r na zaproszenie Ambasadora Japonii w Polsce Jego Ekscelencji Tsukasa Kawada omawiał zagadnienia związane z poszerzeniem wzajemnych dotychczasowych relacji łączących Akademię Wojsk Lądowych z The National Defense Academy of Japan. W spotkaniu uczestniczyli Attaché Obrony płk Takashi Suzuki oraz przedstawiciel Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych MON płk Michał Pawlak.

Uczestnicy Projektu Strategicznego Partnerstwa „International Military Leadership Academy”

18 września br. Akademia Wojsk Lądowych gościła przedstawicieli krajowych i zagranicznych uczelni i instytucji na drugim Wydarzeniu Upowszechniającym wyniki Projektu Partnerstwa Strategicznego International Military Leadership Academy (IMLA).

Fulbright Specialist Program - logo

W dniach 09-26.07 w ramach "Fulbright Specialist Program" w Akademii Wojsk Lądowych gościł specjalista z USA dr Michael Brown (University of Maryland).

Uczestnicy Kursu Intensywnego w ramach IMLA

W dniach 14-27 lipca br., Akademia Wojsk Lądowych zorganizowała Kurs Intensywny Projektu Partnerstwa Strategicznego International Military Leadership Academy (IMLA) ukierunkowany na rozwój umiejętności przywódczych słuchaczy akademii wojskowych państw Unii Europejskiej. Jest to część dwuletniego projektu międzynarodowego realizowanego przez AWL, we współpracy z uczelniami wojskowymi z Portugalii i Grecji.

 

Back to top