AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH 


Inauguracja Semestru Międzynarodowego w AWL

2 marca 2020 r. zainaugurowano kolejną edycję studiów w ramach programu Erasmus+. Tym samym w Akademii Wojsk Lądowych rozpoczął się tzw. „Orientation Day” –  powitalny dzień dla zagranicznych studentów.

Military Ski Patrol 2020 - CHALLENGE za nami

Czteroosobowe zespoły na nartach ski-turowych z plecakami ważącymi co najmniej 15 kilogramów, miały do pokonania ponad 50 kilometrów w górach. W okolicach Szklarskiej Poręby, Akademia Wojsk Lądowych przeprowadziła już czwartą edycję zimowych zawodów górskich Military Ski Patrol.

Sukcesy Podchorążych na Zawodach Snajperskich w USA

W dniach 14-21.02.2020 r. członkowie Sekcji Strzelań Długodystansowych i Taktycznych Akademii Wojsk Lądowych wzięli udział w  49. edycji Winston P. Wilson (WPW) i 29. edycji Armed Forces Skill at Arms Meet (AFSAM) Sniper Championships.

Międzynarodowe ćwiczenie taktyczne z wojskami "Combined Resolve XIII"

„Fight smart not hard” - takim mottem kierowali się podchorążowie oraz żołnierze zawodowi biorący udział w międzynarodowym ćwiczeniu Combined Resolve XIII w Hohenfels. Odbywało się ono w amerykańskim Joint Multinational Readiness Center w Bawarii w dniach 16.01-06.02.2020. Szkolenie skupiło żołnierzy z 17 państw, w tym około tysiąca z Polski.

Sympozjum „Command and Leadership”

Delegacja Akademii Wojsk Lądowych uczestniczyła w 5. Międzynarodowym Sympozjum „Command and Leadership” orgaznizowanym przez Akademie Wojskową w Lizbonie.

Działania wysokogórskie w niskich temperaturach

W dniu 03.02.2020 roku w Górskim Ośrodku Szkoleniowym Akademii Wojsk Lądowych w Szklarskiej Porębie rozpoczął się Kurs Doskonalący „Działania wysokogórskie w niskich temperaturach” przeznaczony dla żołnierzy zawodowych z jednostek wojskowych. W obecnej edycji udział biorą żołnierze z 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej Mińsk Mazowiecki, 10. Brygady Kawalerii Pancernej oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Attaché Obrony Kazachstanu z wizytą w AWL

4 lutego br. Akademia Wojsk Lądowych gościła Attaché Obrony przy Ambasadzie Kazachstanu w Polsce płk. Bejbyta Imangożyna, który przyjechał do Wrocławia ze swoim zastępcą mjr. Kuanyszem Czokparowem.

Winter Survival

W dniach 26-31.01.2020 r. w Hrubým Jeseníku odbyły się 26. Międzynarodowe Mistrzostwa Czeskiej Armii “Winter Survival 2020”, organizowane przez Uniwersytet Obrony w Brnie. W zawodach brało udział 19 zespołów z Czech, Belgii, Niemiec, Austrii, Słowacji i Polski. Polski zespół złożony był z trzech kobiet, podchorążych 4 roku Akademii Wojsk Lądowych, aktywnych członkiń Sekcji Szkoleń Wysokogórskich.

Szkolenie Skitourowe

W dniach 27-31.01.2020 r. podchorążowie AWL wzięli udział w wojskowym obozie skitourowym w Czechach, w okolicach Szpindlerowego Młyna, organizowanym przez Uniwersytet Karola w Pradze.

Nowy wymiar współpracy AWL i NDA

Stan relacji dwustronnych pomiędzy Polską, a Japonią oraz perspektywa ich rozwoju były głównym tematem spotkania ambasadora RP w Japonii Pawła Milewskiego z Ministrem Obrony Japonii Taro Kono, do którego doszło 9 stycznia br.

Podchorążowie AWL kształcą się w USA

To już kolejna edycja programu wymiany studenckiej z amerykańskim University of North Georgia w Dahlonega (UNG).

 

Back to top