AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


Wizyta delegacji z Kataru oraz z USMA w West Point

W dniu 11 marca br., Akademia Wojsk Lądowych gościła oficerów z Kataru, reprezentujących Military College w Doha. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli kadeci  z USMA w West Point, którzy przebywają w AWL w ramach programu wymiany FAEP (Foreign Academies Exchange Program).

Zdjęcie rektora-komendanta AWL z delegacjami zagranicznymi

Akademia Wojsk Lądowych gościła ambasadorów Francji i Niemiec. Dyskutowano o wzajemnej współpracy. Ambasadorom towarzyszyli attaché wojskowi.

Wizyta oficerów francuskich w Sali Tradycji AWL

Do Akademii Wojsk Lądowych przybyli żołnierze francuscy. Młodzi oficerowie ze Szkoły Ogólnowojskowej Saint-Cyr Coetquidan przebywać będą na stażu w ramach porozumienia pomiędzy uczelniami.

10. rocznica Erasmusa Wojskowego w Grecji

Cykl wykładów i podróży historycznych, udział w biegu maratońskim, wiosłowanie słynną trierą, posiedzenie Grupy Implementacyjnej UE oraz podpisanie Aktu Założycielskiego Rady Programowej projektu „International Military Leadership Academy” złożyły się na obchody 10. rocznicy Erasmusa Wojskowego w Grecji.

Wykłady w ramach Katedry Ad_hoc

Akademia Wojsk Lądowych gości Stevena E. Horsley’a z Universytetu w Charleston, w ramach nadzorowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej projektu Katedra Ad Hoc.

Władze Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie spotkały się z panią Krystyną Trzeplą oraz dr. Ivanem Majchutem goszczącymi w AWL w ramach programu Katedra Ad Hoc.

W dniach 30 września – 05 października br. przedstawiciel Instytutu Dowodzenia AWL uczestniczył w 52th International Association of Military Mountain Schools Meeting w The Mountain and Special Operations School w m. Jaca (Hiszpania).

Wykład gen. Caslena (USA)

W dniach 30 września – 05 października br., przy okazji udziału w uroczystej inauguracji roku akademickiego, w Akademii Wojsk Lądowych przebywała delegacja amerykańska pod przewodnictwem gen. broni. rez. Roberta L. Caslena, poprzedniego Superintendenta Akademii Wojskowej w West Point (USMA). Delegacji towarzyszył Asystent Attaché Wojsk Lądowych USA w Polsce, mjr Andrew Underwood.

Zmiana Komendanta w Dreźnie

W dniu 22 sierpnia delegacja AWL pod przewodnictwem płk. dr. Czesława DĄBROWSKIEGO wzięła udział w uroczystości przekazania obowiązków komendanta Oficerskiej Szkoły Wojsk Lądowych w Dreźnie.

Przedstawiciele AWL z delegacją KAS

W dniu 23 lipca br., w Akademii Wojsk Lądowych przebywała z wizytą delegacja Królestwa Arabii Saudyjskiej (KAS), której towarzyszył oficer łącznikowy KAS, płk Saeed Abdulrahman S. Alshehri.

Zdjęcie kadetów amerykańskich z podchorążymi AWL

W dniu 23 maja Akademię odwiedziła delegacja dwudziestu trzech kadetów amerykańskich, na czele z dowódcą płk. Buettnerem. Wizyta w murach naszej uczelni była związana z programem CULP, a jednocześnie jednym z przystanków dla Amerykanów, którzy odbywają swoją trzytygodniową podróż po Polsce.

 

Back to top