W dniach 4-7 marca br. delegacja Akademii Wojsk Lądowych pod przewodnictwem ppłk. dr. Rafała Niedzieli przebywała z wizytą w Akademii Wojskowej Króla Abdulaziza w Rijadzie (King Abdulaziz Military Academy - KAMA).

W poniedziałek, 5 marca, Akademia Wojsk Lądowych zainaugurowała kolejny już semestr międzynarodowy. W tym roku gościmy w naszej Akademii 40 kadetów i 7 studentów cywilnych z aż 13 państw.

W dniach 20-21 lutego br., Akademia Wojsk Lądowych już po raz drugi gościła uczestników warsztatów roboczych Polsko-Niemieckiej Grupy Współpracy Wojsk Lądowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele dowództw, instytucji i jednostek wojsk lądowych Bundeswehry i Wojska Polskiego, w tym również AWL.

W ramach projektu Partnerstwa Strategicznego „International Military Leadership Academy” przedstawiciele Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki pod przewodnictwem ppłk dr Marcina Bielewicza w dniach 15-17 lutego br. uczestniczyli w spotkaniu w Akademii Wojskowej w Lizbonie.

Ponad 4 tysiące kadetów, w tym dwóch podchorążych Akademii Wojsk Lądowych uczestniczy w zajęciach realizowanych obecnie w Akademii Wojskowej w West Point (USMA). Szkolą się pod kierunkiem doświadczonych wykładowców i instruktorów, którzy dowodzili żołnierzami na wielu międzynarodowych misjach wojskowych. Sierż. pchor. Aleksandra Smoleń oraz sierż. pchor. Jakub Krawczyk jako pierwsi uczestniczą w wymianie studenckiej z USMA.

Ostatni tydzień stycznia to czas rozgrywania corocznych Międzynarodowych Mistrzostw Armii Republiki Czeskiej „Winter Survival”, których organizatorem jest Uniwersytet Obrony w Brnie.

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki gościła w dniu 1 lutego br. pułkownika Philippe Abrahama, Attaché Obrony Ambasady Francji w Polsce.

To już druga edycja wymiany studenckiej z University of North Georgia w Dahlonega (USA).

Rektor – Komendant Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka udał się z 3 – dniową wizytą do Terezjańskiej Akademii Wojskowej w Wiener Neustadt. W jej trakcie doszło do spotkania Rektora – Komendanta AWL z Komendantem Terezjańskiej Akademii Wojskowej, gen. dyw. Karlem Pronhagl, podczas którego dyskutowano między innymi o obecnej i przyszłej współpracy pomiędzy uczelniami, w oparciu o program Erasmus+.

We współpracy międzynarodowej przełom roku to okres wzmożonej pracy. W październiku 2017 r. zakończyliśmy realizację innowacyjnego projektu Partnerstwo Strategiczne, a już wystartowaliśmy z kolejnym, International Military Leadership Academy.

Przedstawiciele Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, po raz kolejny, uczestniczyli w międzynarodowym module akademickim, dotyczącym wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony w Europie, organizowanym cyklicznie przez Terezjańską Akademie Wojskową w Wiener Neustadt w Austrii.

Back to top